Memoriál Jaroslava Vavříka

V říjnu roku 2014 jsme se bohužel museli rozloučit se zasloužilým členem, místopředsedou Jaroslavem Vavříkem,  který po těžké nemoci naše řady navždy opustil. Na jeho počest se od roku 2015 koná závod v poslušnosti.
 

 

1. ročník: Memoriál Jaroslava Vavříka - 19. 9. 2015

Memoriálu se zúčastnilo 14 soutěžících - 7 z našeho klubu a 7 ze spřáteleného klubu z Plas.

Tradičně se soutěžilo v poslušnosti, která zahrnovala přivolání psa, ovladatelnost na vodítku, povely sedni, lehni, za pochodu odložení v leže, aport volný a odložení psa na 15 kroků. Ve druhé části nazvané speciální cviky jsme získávali daší body za to, jak se psi chovali za ztížených podmínek, ve skupině osob a přivázaní na vodítku a ponechaní o samotě.

Rozhodčím byl pak Václav Vůcha z Plzně. 

První příčku si zaslouženě vybojovala dvojice Jaroslav Pácl a německý ovčák Riči z Kynologického klubu Plasy.

V těsném závěsu skončila naše členka Jitka Kovářová s Chelsea a bronzovou medaili si opět do Plas odvezl Jiří Švamberg s Korou.

 

odkaz na fotky ZDE

------------------------------------------------

2. ročník: Memoriál Jaroslava Vavříka - 23. 9. 2017

Členové Kynologického klubu Kaznějov zorganizovali v sobotu 23. září soutěž v poslušnosti nazvanou Memoriál Jaroslava Vavříka. Aby měli s kým soupeřit, pozvali kolegy z Plas. Z domácího týmu se na seznam soutěžících zapsalo šest psovodů, z Plas dorazilo devět. Menší účast domácích byla způsobená tím, že řada členů má štěňata, která zatím nemohou konkurovat starším psům. Tradičně se soutěžilo ve zvládání základních povelů, aportu a chování psa za ztížených podmínek. Vše pozorně sledovala rozhodčí Hana Kremlová. Od ní si psovodi vyslechli řadu užitečných rad, jak správně učit čtyřnohého miláčka poslušnosti. Po téměř čtyřhodinovém zápolení byli po součtu nasbíraných bodů známi vítězové. Na prvních třech příčkách se postavili kaznějovští kynologové a obhájili tak tituly z loňského klání. První místo vybojovala Jitka Kovářová s fenou křížence Chelsee, druhé místo patří Františku Drahotovi s německým ovčákem Axem a bronzová medaile je Veroniky Široké a její fenky Ťapiny.

 

odkaz na fotky ZDE a ZDE

------------------------------------------------

3. ročník: Memoriál Jaroslava Vavříka - 21. 9. 2019

Do klání se s nadšením vrhlo 24 psovodů a jejich čtyřnozí kamarádi různých plemen. Většinu z nich tvořili němečtí ovčáci, zahanbit se nedali ale ani labradoři, teriéři či kříženci. Nervozita byla znát nejen na pejscích, které rozladilo velké množství soupeřů, ale především na těch, kteří stáli na druhém konci vodítka. Několikrát se stalo, že plný počet bodů nezískal soutěžící pes jen proto, že mu daný cvik pokazil špatným povelem jeho páníček.

Hafani byli rozděleni do dvou kategorií. První početně menší skupinu tvořili takzvaní šampioni, kteří se v předchozích ročnících soutěže umístili na bedně, jsou již zkušenými a povely jako například sedni, lehni, vstaň a zůstaň už zvládají levou zadní. Druhou skupinou byli elévové. Jejich výcvik je sice v plném proudu, ale drobné chybičky se tu a tam ještě objeví.

Kromě základních povelů, ovladatelnost na vodítku a bez něj byli psíci testováni, jak se chovají za ztížených podmínek. V konečných výsledcích se lépe dařilo hostům z Plas. V kategorii šampioni obsadili první dvě místa, bronz vybojovala s fenkou Ťapinou rasy jack russell teriér domácí Veronika Vejvodová. Z 90 možných bodů dosáhla na 76.

Zlato a bronz patří také plaským kynologům v kategorii elév. Ivo Háleček, člen našeho klubu, obsadil mezi elévy druhé místo, a to díky německému ovčáku Fillovi. Rozhodčí mu udělila 82 bodů.

 

odkaz na fotky ZDE
 

------------------------------------------------