Memoriál Jaroslava Vavříka

V říjnu roku 2014 jsme se bohužel museli rozloučit se zasloužilým členem, místopředsedou Jaroslavem Vavříkem,  který po těžké nemoci naše řady navždy opustil. Na jeho počest se od roku 2015 koná závod v poslušnosti.
 

 

1. ročník: Memoriál Jaroslava Vavříka - 19. 9. 2015

Memoriálu se zúčastnilo 14 soutěžících - 7 z našeho klubu a 7 ze spřáteleného klubu z Plas.

Tradičně se soutěžilo v poslušnosti, která zahrnovala přivolání psa, ovladatelnost na vodítku, povely sedni, lehni, za pochodu odložení v leže, aport volný a odložení psa na 15 kroků. Ve druhé části nazvané speciální cviky jsme získávali daší body za to, jak se psi chovali za ztížených podmínek, ve skupině osob a přivázaní na vodítku a ponechaní o samotě.

Rozhodčím byl pak Václav Vůcha z Plzně. 

První příčku si zaslouženě vybojovala dvojice Jaroslav Pácl a německý ovčák Riči z Kynologického klubu Plasy.

V těsném závěsu skončila naše členka Jitka Kovářová s Chelsea a bronzovou medaili si opět do Plas odvezl Jiří Švamberg s Korou.

 

odkaz na fotky ZDE

------------------------------------------------

2. ročník: Memoriál Jaroslava Vavříka - 23. 9. 2017

Členové Kynologického klubu Kaznějov zorganizovali v sobotu 23. září soutěž v poslušnosti nazvanou Memoriál Jaroslava Vavříka. Aby měli s kým soupeřit, pozvali kolegy z Plas. Z domácího týmu se na seznam soutěžících zapsalo šest psovodů, z Plas dorazilo devět. Menší účast domácích byla způsobená tím, že řada členů má štěňata, která zatím nemohou konkurovat starším psům. Tradičně se soutěžilo ve zvládání základních povelů, aportu a chování psa za ztížených podmínek. Vše pozorně sledovala rozhodčí Hana Kremlová. Od ní si psovodi vyslechli řadu užitečných rad, jak správně učit čtyřnohého miláčka poslušnosti. Po téměř čtyřhodinovém zápolení byli po součtu nasbíraných bodů známi vítězové. Na prvních třech příčkách se postavili kaznějovští kynologové a obhájili tak tituly z loňského klání. První místo vybojovala Jitka Kovářová s fenou křížence Chelsee, druhé místo patří Františku Drahotovi s německým ovčákem Axem a bronzová medaile je Veroniky Široké a její fenky Ťapiny.

 

odkaz na fotky ZDE a ZDE

------------------------------------------------

3. ročník: Memoriál Jaroslava Vavříka - 21. 9. 2019

Do klání se s nadšením vrhlo 24 psovodů a jejich čtyřnozí kamarádi různých plemen. Většinu z nich tvořili němečtí ovčáci, zahanbit se nedali ale ani labradoři, teriéři či kříženci. Nervozita byla znát nejen na pejscích, které rozladilo velké množství soupeřů, ale především na těch, kteří stáli na druhém konci vodítka. Několikrát se stalo, že plný počet bodů nezískal soutěžící pes jen proto, že mu daný cvik pokazil špatným povelem jeho páníček.

Hafani byli rozděleni do dvou kategorií. První početně menší skupinu tvořili takzvaní šampioni, kteří se v předchozích ročnících soutěže umístili na bedně, jsou již zkušenými a povely jako například sedni, lehni, vstaň a zůstaň už zvládají levou zadní. Druhou skupinou byli elévové. Jejich výcvik je sice v plném proudu, ale drobné chybičky se tu a tam ještě objeví.

Kromě základních povelů, ovladatelnost na vodítku a bez něj byli psíci testováni, jak se chovají za ztížených podmínek. V konečných výsledcích se lépe dařilo hostům z Plas. V kategorii šampioni obsadili první dvě místa, bronz vybojovala s fenkou Ťapinou rasy jack russell teriér domácí Veronika Vejvodová. Z 90 možných bodů dosáhla na 76.

Zlato a bronz patří také plaským kynologům v kategorii elév. Ivo Háleček, člen našeho klubu, obsadil mezi elévy druhé místo, a to díky německému ovčáku Fillovi. Rozhodčí mu udělila 82 bodů.

 

odkaz na fotky ZDE
 

------------------------------------------------

4. ročník: Memoriál Jaroslava Vavříka - 18. 6. 2022

Na tento ročník se přihlásilo více psů a jejich páníčků a protože jsou pejskové v různých stupních výcviku, tak jsme pro letošní závody otevřeli 4 kategorie: 

Soutěž o nejšikovnější štěně - do této kategorie nastoupilo 5 pejsků od 6 - 15. měsíců věku psa - bylo pro ně připraveno několik cviků, kde s páníčkem ukázali, jak si společně poradí při přivolání, proběhnutí tunelem, chůze mezi a po pet flaškách, kousek chůze u nohy, posazení, položení a stůj na vyvýšeném povrchu. Všichni dokázali, že se ničeho nebojí a společně s páníčkem jsou sehraná dvojka.

Soutěž o šikovného veterána -  do této kategorie mohli nastoupili pejskové ve věku 8+ a ukázat v jaké super kondici ještě jsou a jak je to cvičení ještě v pozdějším věku baví - přihlásili se celkem 3 veteráni a ukázali nám jak jim to krásně ještě jde. Součástí této kategorie byla krásná chůze u nohy, obraty a zastavení, polohy do sedu, lehu a stoje na místě a zároven do těchto poloh i odložení za chůze, přinesení činky a dlouhodobé odložení. Záměrně jsme vynechali všechny překážky, abychom pesky nezranili.

Soutěž dle NZŘ - ZZO - v této kategorii bylo největší zastoupení soutěžících - celkem 11 týmů a všichni se velmi snažili, body měli na předních příčkách velmi těsné. Pejskové předvedli co všechno umí a páníčci si vyzkoušeli jak zvládnou svoji trému a cviky bez pomoci pamlsků. A šlo jim to výborně.

Soutěž dle NZŘ - ZZO 1 - do této kategorie se přihlásilo 6 soutěžících, kteří už nejsou úplní začátečníci a jejich pejskové už mají nějakou tu zkoušku, případně závod za sebou. I zde bylo vidět krásné výkony šikovných psů a jejich páníčků, kteří se snažili, aby se pejskové ukázali co všechno již dokáží.

Celkem se do tohoto závodu s nadšením vrhlo 25 psovodů a jejich čtyřnohých kamarádů různých plemen. Letošní ročník nám sluníčko svítilo co to šlo a i ve stínu bylo 30°C, co potom na place, přesto pejskové i páníčci podali krásné výkony a předvedli co vše s pejskem umí a jak krásně je pejskové poslouchají. Krásně strávený i když horký den ve společnosti lidiček a jejich psích lásek  - co víc si přát. 

Nikdo se nezranil, neupekl ani neuhřál - za což jsme moc rádi a věříme, že si to všichni náležitě užili a už se tešíme na další ročník.

 

Celkové výsledky jsou v odkazu:  ZDE

Odkaz na fotky:  ZDE

-------------------------------------------------------------------------------------

5. ročník: Memoriál Jaroslava Vavříka - 17. 6. 2023

Letošním ročníkem jsme navázali na loňskou hojnou účast a tak se na start postavilo 21 odvážných psovodů se svými parťáky.

Opět byly otevřeny 4 kategorie a uvidíme, možná příští rok něco přidáme, pejskové i páníčci se zdokonalují ve výcviku a možná bude za rok více zájemnců o vyšší kategorie. 

Soutěž o nejšikovnější štěně - do této kategorie nastoupilo 5 pejsků od 6 - 15. měsíců věku psa - bylo pro ně připraveno několik cviků, kde s páníčkem ukázali, jak si společně poradí při přivolání, proběhnutí tunelem, chůze mezi a po pet flaškách, kousek chůze u nohy, posazení, položení a stůj na vyvýšeném povrchu. Všichni dokázali, že se ničeho nebojí a společně s páníčkem jsou sehraná dvojka.

Soutěž o šikovného veterána -  do této kategorie mohli nastoupili pejskové ve věku 8+ a ukázat v jaké super kondici ještě jsou a jak je to cvičení ještě v pozdějším věku baví - přihlásili se celkem 4 veteráni a ukázali nám jak jim to krásně ještě jde. Součástí této kategorie byla krátká chůze u nohy, obraty a zastavení, polohy do sedu, lehu a stoje na místě a zároven do těchto poloh i odložení za chůze, přinesení činky a dlouhodobé odložení. Záměrně jsme vynechali všechny překážky, abychom pesky nezranili.

Soutěž dle NZŘ - ZZO - v této kategorii bylo největší zastoupení soutěžících - celkem 8 týmů a všichni se velmi snažili, body měli na předních příčkách velmi těsné. Pejskové předvedli co všechno umí a páníčci si vyzkoušeli jak zvládnou svoji trému a cviky bez pomoci pamlsků. A šlo jim to výborně.

Soutěž dle NZŘ - ZZO 1 - do této kategorie nastoupili 4 týmy - přeci jen už to není úplně jednoduché předvést pěknou poslušnost a zdolat všechny překážky dle požadavků zkušebního řádu a tak je pro začátečníky tahle kategorie náročná. A tady se moc pěkně předvedli pejskové co už toho hodně umí a opravu bylo na co koukat - šlo jim to moc dobře. 

Všichni psovodi i jejich čtyřnohých kamarádi předvedli vše co umí a ukázali jaký krásný společný vztah spolu mají.

Úžasně strávený den ve společnosti lidiček a jejich psích lásek  - co víc si přát. 

Počasí nám letos přálo, bylo sluníčko, ale tak akorát a všichni jsme si to náležitě užili a už se tešíme na další ročník.

 

Celkové výsledky jsou v odkazu:   ZDE

Odkaz na fotky:  ZDE