Archiv

 

POZOR: ZMĚNA ČASU VÝCVIKU

Od soboty 12. září 2020 dochází ke změně času výcviku.

Výcvik agility bude probíhat od 9 do 10 hodin. Výcvik poslušnosti od 10 hodin!

Upravit text
 
 
 

Memoriál Jaroslava Vavříka

V sobotu 21. září jsme ve svém kynologickém areálu u hřbitova přivítali kolegy z Plas. Odehrála se tu tradiční soutěž v poslušnosti nazvaná po našem zesnulém členovi Memoriál Jaroslava Vavříka.

Do klání se s nadšením vrhlo 24 psovodů a jejich čtyřnozí kamarádi různých plemen. Většinu z nich tvořili němečtí ovčáci, zahanbit se nedali ale ani labradoři, teriéři či kříženci. Nervozita byla znát nejen na pejscích, které rozladilo velké množství soupeřů, ale především na těch, kteří stáli na druhém konci vodítka. Několikrát se stalo, že plný počet bodů nezískal soutěžící pes jen proto, že mu daný cvik pokazil špatným povelem jeho páníček.

Hafani byli rozděleni do dvou kategorií. První početně menší skupinu tvořili takzvaní šampioni, kteří se v předchozích ročnících soutěže umístili na bedně, jsou již zkušenými a povely jako například sedni, lehni, vstaň a zůstaň už zvládají levou zadní. Druhou skupinou byli elévové. Jejich výcvik je sice v plném proudu, ale drobné chybičky se tu a tam ještě objeví.

Kromě základních povelů, ovladatelnost na vodítku a bez něj byli psíci testováni, jak se chovají za ztížených podmínek. V konečných výsledcích se lépe dařilo hostům z Plas. V kategorii šampioni obsadili první dvě místa, bronz vybojovala s fenkou Ťapinou rasy jack russell teriér domácí Veronika Vejvodová. Z 90 možných bodů dosáhla na 76.

Zlato a bronz patří také plaským kynologům v kategorii elév. Ivo Háleček, člen našeho klubu, obsadil mezi elévy druhé místo, a to díky německému ovčáku Fillovi. Rozhodčí mu udělila 82 bodů.

Valentýna Bílá

Upravit text
 
 
 

11. ročník Pochodu okolím Kaznějova

Letošního pochodu se zúčastnilo 153 lidí. Někteří trasu zdolali pěšky, jiní na kole, někteří měli to štěstí, že se mohli vézt v kočárku. 
Trasu dlouhou 9 km pokořilo 108 lidí, o 10 km více zdolalo 45 lidí. Děkujeme všem, kteří přišli, a děkujeme manželům Matějčkovým z CEMOS Cykloservis, kteří nám delší trasu poskytli.  
 
                                                                                       
Upravit text
 
 
 

Nábor nových členů do oddílu agility

Rádi bychom rozšířili náš oddíl agility o nové členy. Přijímáme zájemce od dětí po dospělé různého věku. Cvičiště máme v hezkém prostředí uprostřed lesa. Cvičení je každou sobotu od 10 hodin.

Upravit text
 
 
 

Na start pochodu dorazilo 180 turistů

 
Desátý ročník turistické akce nazvané Pochod okolím Kaznějova máme úspěšně za sebou. Na startu jsme zapsali 180 turistů a kolem třiceti psů. A do cíle došli nebo přijeli všichni!
Letos si zájemci mohli vybrat ze dvou tras - 10 a 18 km. Nikdo nezabloudil a dostali se k nám jen kladné ohlasy. Za to vděčíme i manželům Matějčkovým z prodejny CEMOS, kteří delší trasu vymysleli.
Díky všem, kteří se na akci jakkoliv podíleli, a díky také Městu Kaznějov, který pochod sponzoroval.
Upravit text
 
 
 

Sláva! Nepršelo, pochod se povedl

Devátý ročník našeho Pochodu okolím Kaznějova máme úspěšně za sebou. Obavy, že celý den proprší, se naštěstí nevyplnily, a tak se na startu zapsalo 172 účastníků. Na kratší devítikilometrovou trasu se vydalo 139 turistů, kolařů, rodičů s dětmi. Delší trasu, 19 km, zdolalo 33 odvážlivců.
Děkuji všem, kdo se na akci podíleli, ať už na startu či v cíli a také všem kuchařkám, které napekly dobroty. Poděkování za finanční příspěvek patří Městu Kaznějov.
Valentýna Bílá
Upravit text
 
 
 

Obsadili jsme první tři příčky

Úspěchem pro náš klub skončil závod Prima dvojka pořádaný dne 11. 6. 2016 Kynologickým klubem Plasy. Soutěže v poslušnosti a speciálních cvicích se zúčastnilo celkem 17 účastníků, z toho z našeho klubu bylo 9 psovodů. 

Suverénně zvítězila a to ztrátou pouze jednoho bodu (89) Jitka Kovářová se svojí dvouapůlletou fenkou křížence Chelsea. Blahopřejeme!

Další pořadí: 2. místo - Lesch (87 bodů), 3. místo - Vosková, 5. místo - Bílá, 6. místo - Lehečka, 9. místo - Drahota, 11. - 12. místo - Blažková, 15. místo - Knecht a 16. - 17. místo - Jindřichová.

...................................................................................................................................................................................

Upravit text
 
 
 

Pochodu okolím Kaznějova se účastnilo 205 lidí

Jak řekl předseda našeho klubu, mám otlačená kolena od toho, jak jsem se modlil, aby nám vyšlo počasí na pochod. A ono nám opravdu vyšlo. V pátek to vypadalo bledě - pršelo. A v neděli přišlo velké ochlazení, že ze šatníku jsme opět vyndali zimní bundy. Ale sobota 14. května 2016 se vydařila na jedničku. Sluníčko svítilo už od rána a snad i proto si 8. ročník našeho pochodu nenechalo ujít 205 lidí. 

I letos jsme turistům a kolařům nabídli tři trasy. Na první trasu, tentokrát dlouhou 6 km, vyrazilo nejvíce zájemců, a to 169.

Na druhou trasu (23 km) vyjelo na kolech 27 cyklistů a trať zdolali pěšky 3 turisté. 

Na třetí 45km dlouhou trasu našlo odvahu 6 cyklistů.

V cíli dostal každý účastník pochodu diplom a párek. Posezení na cvičáku zpestřili ´agiliťáci´ s ukázkami výcviku.

Na závěr děkujeme Městu Kaznějov za finanční příspěvek na tuto akci a už nyní se těšíme na příští rok, na další ročník pochodu.

Upravit text
 
 
 

Memoriál Jaroslava Vavříka - 19. 9. 2015

Organizací soutěže v poslušnosti Ukaž, co umíš byl v letošním roce pověřen náš klub. Klání jsme na počest našeho kamaráda a kynologa Jaroslava Vavříka, který naše řady navždy opustil v loňském roce, pojmenovali právě po něm - Memoriál Jaroslava Vavříka. 
Memoriálu se zúčastnilo 14 soutěžících - 7 z našeho klubu a 7 ze spřáteleného klubu z Plas.
Tradičně se soutěžilo v poslušnosti, která zahrnovala přivolání psa, ovladatelnost na vodítku, povely sedni, lehni, za pochodu odložení v leže, aport volný a odložení psa na 15 kroků. Ve druhé části nazvané speciální cviky jsme získávali daší body za to, jak se psi chovali za ztížených podmínek, ve skupině osob a přivázaní na vodítku a ponechaní o samotě.
Rozhodčím byl pak Václav Vůcha z Plzně. 
První příčku si zaslouženě vybojovala dvojice Jaroslav Pácl a německý ovčák Riči z Kynologického klubu Plasy.
V těsném závěsu skončila naše členka Jitka Kovářová s Chelsea a bronzovou medaili si opět do Plas odvezl Jiří Švamberg s Korou.
        ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Upravit text
 
 
 

Oslavili jsme 10 let existence

V sobotu 29. 8. 2015 se uskutečnily oslavy založení našeho kynologického klubu. Zkrátka je nám už 10 let!

Přáli jsme si, aby nepršelo, což se nám splnilo. Na druhou stranu jsme se ale všichni, včetně našich čtyřnohých kamarádů, pořádně zapotili, neboť bylo obrovské horko. Rtuť teploměru se nezastavila ani na 30 stupních Celsia. Všichni jsme ale podávali maximální výkony a jsme rádi, že jste nás vy, diváci, přišli podpořit. Zároveň děkujeme všem účinkujícím, kteří k nám přijeli a pochlubili se, co všechno se svými pejsky umí - kynologům z Plas, Plzně-Čechurova, záchranářům z Líní. Horko neodradilo ani Kateřinu Kurakovou z Rybnice, která přijela se svojí smečkou sibiřských husky, ani mistra České republiky v závodech psích spřežení Vojtu Němce z Újezda nade Mží a jeho psí miláčky samojedy. Pěknou kynologickou podívanou si pro diváky připravil pan Knedlhans z Kaznějova, který předvedl na slovo poslouchajícího mysliveckého psa. Poslední ukázky práce s pejsky byly ve znamení sportu zvaného agility v podání týmů z Plzně-Doubravky. Jejich špičkově vycvičení čtyřnozí kamarádi si právem zasloužili potlesk. 

Dechberoucí byla ukázka dravců ze zoo v Plzni a díky patří i malým hasičům z SDH Kaznějov, kteří předvedli ukázku požárního zásahu.

Zapomenout nesmíme ani na seskok tří parašutistů, kteří oslavy ve 14 hodin odstartovali. Ve stejný čas zasedla k barvám na obličej Jitka Stoklasová z Nečtin a /doslova a do písmene/ nezvedla se ze židle celých pět hodin. Tak velký zájem byl o její barevné obrázky.

Obrázky, ale tentokrát na plátně, přinesl ukázat i náš kamarád a pejskař Václav Šafr.

Více než 200 fotografií z akce si můžete prohlédnout v sekci Fotogalerie. 

                                            -------------------------------------------------------------------------------------

Upravit text
 
 
 

Na pochod přišlo 235 lidí

Sedmý ročník Pochodu okolím Kaznějova máme úspěšně za sebou. Opět jsme se přesvědčili o tom, že Kaznějováci mají rádi pohyb a že ani chladné a deštivé počasí z předešlého dne je neodradilo, aby přišli. A nebyli to pouze místní turisté a cyklisté. Mezi 235 startujícími byli hosté například z Horní Břízy, Obory, Rybnice, Dobříče, Mrtníka, Kralovic, Tatiné, Plzně, Nepomuka a také dalekého Zbožíčka u Nymburka. 

Devítikilometrovou trasu si vybralo 206 lidí, na 19 km vyrazilo 24 lidí a odvahu zdolat 45 km našlo 5 odvážlivců. V cíli tradičně získali všichni došlí diplom a buřt. Snímky z akce naleznete v sekci Fotogalerie. 

Upravit text
 
 
 

Úspěch na soutěži v Plasích

Čtyři naši členové doslova ´převálcovali´ kynology z Plas. Dne 20. září 2014 se zúčastnili tradiční soutěže v poslušnosti Prima dvojka pořádané spřátelenou kynologickou organizací z Plas. Klání se zúčastnilo celkem 15 psovodů, čtyři byli z Kaznějova.

První čtyři místa na pomyslné bedně obsadili právě naši členové. První místo patří Rolfu Leschovi a německému ovčákovi Rexovi, druhá pozice je Jitky Kovářové a jejímu kříženci Čelzí, třetí místo obsadil Josef Lehečka s německým ovčákem Megy a bramborovou medaili si odvezla Vendula Scheinherrová taktéž s německým ovčákem Jackem.

Blahopřejeme!

Fotografie naleznete na zkokaznejov.rajce.idnes.cz.

 

Upravit text
 
 
 

Jarní pochod a seminář canicrossu

- foto zde:

zkokaznejov.rajce.idnes.cz/Sesty_rocnik_pochodu_Okolim_Kaznejova_ukazka_canicrossu_-_10._5._2014/

Na druhou květnovou sobotu jsme připravili tradiční jarní pochod okolím Kaznějova. Startovalo se průběžně od hasičské zbrojnice v Kaznějově dne 10.5. 2014 mezi 9:00 – 10:00 hod., startovné bylo 30 Kč. Byly připraveny trasy 6,5 km (vhodná pro kočárky), dále 10 km, 20 km a 40 km(vhodné pro pěší i cyklisty). V cíli na cvičišti ZKO u hřbitova čekaly na všechny účastníky diplomy a vuřty k opečení. Pro letošní ročník jsme připravili překvapení v podobě ukázky nového běžeckého sportu s pejsky, canicrossu. Startovalo se ve 13:00 hodin z plochy kynologického cvičiště u hřbitova, po doběhu závodníků se na našem cvičišti uskutečnil od 14:00 hodin canicrossový seminář, na kterém si všichni zájemci mohli při praktické ukázce zdarma vyzkoušet speciální výbavu pro tento sport. Celá akce byla dobře připravena a díky pěknému počasí proběhla bez problémů. Celkem se jí zúčastnilo 225 osob (219 pochod, 6 canicross). Děkujeme všem účastníkům za vytvoření příjemné atmosféry a těšíme se na další, tentokrát 7., ročník jarního pochodu okolím Kaznějova.

 

 

 

Upravit text
 
 
 

Soutěž v poslušnosti Ukaž, co umíš, neumíš

V sobotu 8. června 2013 jsme uspořádali soutěž v poslušnosti s názvem Ukaž, co umíš, neumíš. Tradičního klání, na které jsme pozvali kynology z Plas, se zúčastnilo 14 psovodů. Rozhodčím byl pan Fojtík.

Výsledky: 1. místo Josef Lehečka s fenou Megi (kyn. klub Kaznějov), 2. místo Sára Cselényiová (KK Plasy), 3. místo Lucie Bulínová (KK Plasy), 4 - 6. místo Miroslav Rudolf, Jaroslav Pácl (oba z KK Plasy) a Jaroslav Vavřík (KK Kaznějov), 7. místo Libuše Tupá (KK Plasy), 8. - 9. místo Jiří Knecht (KK Kaznějov) a Jiří Švamberg (KK Plasy), 10. - 11. místo Patrik Kučera (KK Plasy) a Valentýna Bílá (KK Kaznějov), 12. místo Zdeněk Lédl (KK Kaznějov), 13. místo Hana Polívková (KK Plasy), 14. místo Sabina Klímová (KK Plasy).

Fotografie naleznete v sekci Fotogalerie.

Upravit text
 
 
 

Turistickému pochodu i tentokrát přálo počasí

V sobotu 4. května 2013 uspořádal kynologický klub 5. ročník turistického pochodu Okolím Kaznějova. 

 Na startu před hasičskou zbrojnicí se sešlo celkem 226 turistů a cyklistů. Desetikilometrovou trasu zdolalo 179 lidí, na 20 km trasu šlo  44 lidí a na 40 km pochod se rozjelo 9 cyklistů. V cíli dostal každý účastník diplom a párek. Děkujeme všem, kteří se pochodu zúčastnili a těšíme se na další ročník v příštím roce!

Výsledky předešlých ročníků:

- rok 2009 - 173 lidí

- rok 2010 - 152 lidí

- rok 2011 - 210 lidí

- rok 2012 - 238 lidí

Upravit text
 
 
 

Naše historicky první závody v agility proběhly úspěšně!!!

Fotky ze závodů najdete zde:zkokaznejov.rajce.idnes.cz/1._zavody_agility_v_novem_slozeni_-_23._6._2013/

V neděli 23. června 2013 jsme na našem cvičišti uspořádali první závody agility v novém organizačním složení.  Po počátečních nejistotách a váháních jsme se pustili s elánem do všestranných příprav. Do závodů se přihlásilo 5 domácích závodních týmů  a 26 přespolních závodních týmů.  Velice si vážíme toho, že nás  přijely navštívit soutěžní týmy až z Kynšperka nad Ohří, Rokycan, Plzně, Berouna a Klatov. Počasí nám bylo naštěstí příznivě nakloněno, a tak závody proběhly ve velmi příjemné atmosféře.  K vidění byly pozoruhodné a obdivuhodné výkony všech soutěžních týmů a hlavně pak radost pejsků i jejich páníčků ze společně stráveného času.  Mnohé pochvalné ohlasy z řad závodníků i diváků na průběh i organizaci závodů jsou pro nás motivací    k uspořádání dalších akcí. Děkujeme!

 

Jménem výboru Kynologického klubu Kaznějov děkujeme naší člence Mileně Maškové za organizaci závodů, za jejich perfektní přípravu a bezchybný průběh.

Upravit text
 
 
 

Ukázky agility a poslušnosti v Kožlanech!

V sobotu 31. srpna jsme byli pozváni na ukázky poslušnosti a agility do Kožlan, kde místní hasiči slavili 140 let založení jejich sboru dobrovolných hasičů.

Děkujeme všem, kteří si našli čas a do Kožlan přijeli. Ukázku poslušnosti a zadržení pachatele předvedli: pan Lesch, Vondrák, Lehečka, Bílý a Vavřík.

Za agility náš kynologický klub reprezentovali: paní Mašková a Stupková, chlapci Dominik Ortcikr a Martin Kreis. Pes Kubíček s paní Bílou se tentokrát zúčastnil jako pozorovatel.